Rize One 3D Yazıcı

RIZE ONE, dijital izlenebilirlik ve parça tanımlama ve sınıfının en iyi Z gücü gibi benzersiz özelliklere sahip gelişmiş mühendislik termoplastik parçaları oluşturur. Benzersiz ve patentli ekstrüzyon ve püskürtme hibritimiz sayesinde, özel olarak formüle edilmiş bir ayırıcı maddeyi haddelenmiş malzemenin katmanları arasına püskürterek destek yapıları, desteklenen yüzeyler üzerinde üstün bir yüzey sağlarken hızlı, kolay ve temiz bir şekilde modeller çıkarılır. Püskürtme özelliği ayrıca grafik, metin ve dijital izleme bilgilerini herhangi bir yüzeyde silinmez şekilde uygular.

Endüstriyel sınıf özellikleri RIZE ONE'ı ayrı bir yere koyuyor. Isıtılmış yapı haznesi yazdırılan parçaları boyutsal hassasiyet ve üstün katman yapışması ile temin eder. Kapakların kilitlenmesi operatörün yaralanmasını önler ve yasal güvenlik standartlarına uygundur. Otomatik filament değişimi kesintisiz yazdırmayı sağlamak için kaynakların yönetimini kolaylaştırır. Sarf malzemesi kartuşları, her yazdırmada doğru işlem parametrelerinin uygulanmasını sağlamak için dijital olarak kodlanmıştır.

RIZE ONE güçlüdür ve herhangi bir alanda çalışması için dizayn edilmiştir. Sıfır VOC emisyonları RIZE ONE’ı ofisler, fabrika alanları ve herhangi bir alanda sağlık ve güvenlik konusunda en doğru seçim yapar. En ekonomik ve sürdürülebilir yedek parça ve özel alet üretimi, demirbaşlar, aparatlar ve son kullanım parçaları üretimi için güç, güvenlik ve hızı birleştirir.

RIZIUM CARBON

RIZIUM CARBON daha kaliteli bir modül ve inanılmaz görsel görünüm için karbon fiber ile güçlendirilmiş, mühendislik dereceli bir termoplastik filamenttir. Üretimde fonksiyonel prototipleme gibi uygulamalar için idealdir.

RIZIUM ENDURA

3d rize yazıcı Fiber takviyeli termoplastik filament RIZIUM ENDURA, yüksek darbe dayanımı, yüksek doğruluk ve boyutsal stabilite sağlar. Büyük fonksiyonel parçalar için idealdir ve RIZE’ın renkli mürekkepleri ile uyumludur.

RIZIUM ONE ve RIZIUM BLACK

Kendi mühendislik dereceli termoplastik filament bileşiğimiz, RIZIUM ONE ve RIZIUM BLACK ile yapılan parçalar, 3D baskılı polikarbonat, karbon fiber takviyeli naylon ve ABSplus'tan daha üstün bir ara katman bağına sahiptir. %0,01'den daha düşük nem emme özelliği stabiliteyi arttırır, depolamayı ve taşımayı kolaylaştırır.

CMYK VE İŞARETLEME MÜREKKEPLER

Canlı renklerdeki silinmez mürekkepler, fiziksel modellerde markalaşma, görüntü ve veri iletişimini geliştirir. Parça numaraları, kullanım talimatları ve güvenlik uyarıları eklemek için herhangi bir yüzeye metin ve grafikler uygulanabilir. QR kodu gibi verilerle dijital olarak güçlendirilmiş bir parça, ek üretim işlemine güven ve izlenebilirlik sağlar. CMYK mürekkepler ile 810.000 renk basma kapasitesine sahiptir. Mürekkeplerin içerisinde Azo boyarmadde bulunmadığı için cilde ve gıdaya temasta hiçbir zararlılığı bulunmamaktadır.

QR Kod Parça Detayı

Rize One 3D Yazıcıdan çıkarılan parçaların üzerine, parça hakkında detaylı bilgileri veren bir QR kod kalıcı şekilde koyulabilir. Bu QR kod sayesinde aradan ne kadar zaman geçerse geçsin “Hangi model ile üretildiği, Model seri numarası, Yazıldığı tarih, Operatör…vb” detaylara rahatlıkla ulaşılabilir.

Mobil Uygulama (Rize Connect)

RIZE CONNECT, kullanıcıların üretim verimliliğini artırmak için RIZE ONE ve XRIZE 3D yazıcılarını herhangi bir yerden uzaktan yönetmelerini ve izlemelerini sağlar. Kullanıcılar bildirimleri alabilir, işleri sıraya koyabilir ve sezgisel bir grafik kullanıcı arabirimiyle baskıları yönetebilir. RIZE CONNECT kullanarak, dijital parça tanımlama ve parça izleme, uyumluluk ve özgünlük için QR kodları ve sürüm kontrolü gibi parça biçimleriyle ürünlerine daha fazla güvenlik sağlayabilir.

ADDITIVE MANUFACTURING (KATMANLI ÜRETİM)

Katmanlı Üretim, 3 boyutlu yazıcılarla hızlı prototipleme yapılarak daha kolay ve düşük maliyetli gelişmiş ve endüstriyel anlamda işlevsellermiş ürünler ortaya çıkaran üretim teknolojisi olarak tanımlanabilir. 3D yazıcı ve Katmanlı Üretim arasında teknolojik anlamda en belirgin fark, uygulamalar, kullanılan makinalar ve bunların sonuçlarıdır. En temel seviyede nihai parçaların üretimi için 3D yazıcı kullanılabilir ancak makinada işlenmesi zor olan, karmaşık geometrileri içeren kaliteli endüstriyel parçalar için Katmanlı Üretim zorunluluktur.

RIZE’nin çok yönlü kurumsal teknoloji platformu katmanlı üretimi yeniden tanımlayarak tüm kullanıcılara fonksiyonel prototipleme, takımlama ve son kullanım uygulamaları için uygun endüstriyel sağlam parçalar sağlarken, daha kolay ve güvenli hale getirir.

RIZE’ın akıllı ve yenilikçi çözümleri, makine kadar kullanıcıya da odaklanır. Patentli teknolojimiz, şirketler için istenen IP güvenliğini sağlar.