1-   Bireysel Güvenlik

 1. Comodo Internet Security  for Widows

Comodo Internet Security (CIS), tüm kullanıcılara ücretsiz sunduğu bu Internet güvenlik paketi ile hem kișisel bilgisayarlarda hem de kurumsal bilgisayarlarda etkin bir koruma sistemi sağlar. Yalnızca virüsleri “bulmaya” değil, virüslerden “korumaya” odaklandığı için tüm kötücül ve zararlı yazılımlara karșı korumayı garanti eder.

Comodo Internet Security ürününü, mevcut Antivirüs ve Güvenlik Duvarı ürünlerinden ayıran en önemli özellik, ücretsiz olarak sunulan Savunma+ teknolojisi ile korumanızı garanti altına almasıdır. Comodo Internet Security, gerçek zamanlı antivirüs ve kurumsal seviyede güvenlik duvarına ek olarak, virüsleri daha bilgisayarınıza girmeden engelleyen önleme (containtment) teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, bilgisayarınızda çalıșmayı deneyen her dosyayı denetleyerek, güvenilmeyen uygulamaları izole eder ve tüm istenmeyen varyantları otomatik olarak çevreleyerek sisteme zarar vermesini engeller. Bu güvenilmeyen dosyalar bir e-posta ekinden; tarayıcıdan indirdiğiniz bir dosyadan, hatta yalnızca internette gezinirken de karșınıza çıkabilir.

Önleme (containtment) teknolojisi, bu dosyalar ile karșılaștığı anda güvenli yazılımların olduğu Beyaz Liste ve zararlı yazılımların oldu Kara Liste ile karșılaștırarak çalıșır, eğer bir dosya her iki listede de değilse dosya bilinmeyen olarak sınıflandırılarak otomatik olarak Auto Sandbox Teknolojisi tarafından engellenir. Bu sayede dosya güvenli ya da güvensiz olarak sınıflandırılıncaya kadar siz ve bilgisayarınız güvende kalırsınız

 1. Comodo Antivirüs for Android
 • Antivirüs Koruma, gerçek zamanlı malware,spyware ve virüs koruma
 • Güvenli Kablosuz ağ
 • SD Card tanıma
 • Secure web
 • Anti hırsız , lokasyon takibi ve alarm
 • Uzaktan yönetim

 

 1. Comodo Antivirüs for IOS

Apple OS X cihazlarınızı güvenli hale getirmek için ;

 •  Gelişmiş Güvenlik Özellikleri Kolay kullanıcı dostu arayüzü
 • Onaccess tarama ile %100 koruma Anında tek tıklamayla tarama
 • Güvenlik seviyenizi değiştirmek için basit kaydırıcı Algılar, bloklar ve Mac dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü virüsleri ortadan kaldırır
 • Zamanlayıcı yerleşik size uygun bir zamanda taramaları çalıştırmak için izin verir

 

 1. Comodo Antivirüs for Linux

Linux için Comodo Antivirus Comodo Windows Antivirus ;

 • Bilinmeyen ve sıfırgün kötü amaçlı yazılım karşı 360 derece koruma sağlamak için dosyaların bulut tabanlı davranış analizi gerçekleştirir.
 • Bilinen ve bilinmeyen tüm tehditlerin önünde kalmak için proaktif antivirüs koruması sağlar.
 • Ayrıca spam filtre ve eposta kaynaklı tehditleri engellemek için Linux tabanlı bilgisayarlar için e-posta filtreleme özelliklerini sağlar

 

2-            Kurumsal Güvenlik

 1. Comodo ITSM Endpoint Koruma
 • Windows cihazlarınızdaki tüm zararlı yazılım saldırıları ve zero day ataklarına karşın (Cryptolocker vb) %100 güvenlik sağlayan ITSM ile tüm cihazlarınızı (Mobil & Desktop) ve işletim sistemlerini (Android, İOS,Windows) tek bir noktadan yönetebilir aynı zamanda bu cihazların güvenliklerini sağlayabilirsiniz.
 • Comodo Gelişmiş Uç Nokta Güvenlik Çözümü sıfırıncı gün saldırılarına karşı “Default Deny Platformu” kullanır. Bu platform sayesinde son kullanıcı deneyimi ve iş akışı başka bazı ürünlerde olduğu gibi negatif etkilenmez. Tüm güvenilmeyen uygulamalar ve proseseler Otomatik Tehdit Önleme alanında çalıştırılır. Ayrıca, Comodo Gelişmiş Uç Nokta Güvenlik Çözümü Comodo’nun lokal ve bulut tabanlı Uzmanlaşmış Tehdit Önleme (Specialized Threat Analysis and Protection) altyapısını kullanır. Bu platform sayesinde bilinen iyi ve bilinen kötü dosyaların dışında kalan “bilinmeyen” dosyalar Valkyrie” adı verilen Dosya Analiz Platformunda statik ve dinamik anaizlerle tabi tutularak ortalama 45 saniyede , rakip ürünlerle oranla 5 kat  daha hızlı hüküm verilir. (Bu süre zarfında kullanıcı bir gecikme yaşamadan dosyayı güvenli bir şekilde çalıştırır. Zararlı hükmü oluşursa çalışan dosya engellenerek karantinaya alınır ). Valkyrie, klasik AntiVirüs ürünleri tarafından algılanmayan zararlılara karşı kullanıcıları uyarır.
 • Comodo BT ve Güvenlik Yönetimi (ITSM) güvenlik politikalarının konfigürasyonu, güvenlik altyapınız ve uç noktalarınızın sağlıklı  çalışmasını sağlarken, ITSM Mobil Cihaz Yönetimi ve Envanter Yönetimi android, iOS ve Windows cihazlarının konfigürasyon ve kontrolünün uzaktan yapılmasını sağlar.ITSM bir şirket çalışanının şirket cep telefonunda hangi işlemleri yapabileceğine kısıtlama getirilmesine olanak sağlarken, hangi bilinmeyen aplikasyonların tehdit önleme alanında çalıştırılabileceğini, cihaz bilgilerinin uzaktan erişimle silinmesine ve lokasyonunun belirlemesine imkan tanır. Comodo ITSM ile şirket çapında zararlı yazılım taraması yapmak bile mümkündür. ITSM ile tek bir konsolide panel üzerinden tüm cihazların durumlarını kontrol etmek mümkündür. BT yöneticileri bir probleme müdahale edebilir, riskleri raporlayabilir ve toplu değişiklikler yapabilirler.
 • Bu eksiksiz yönetim sistemi Comodo’nun eşi benzeri olmayan “Default Deny” zararlı yazılım koruması platformu ile birleştiğinde riski azaltır, karmaşıklığı engeller ve BT yöneticilerine gerekli olan kaynağı sağlarlar.
 1. Comodo Valkyrie Enterprise
 • Valkyrie tüm Comodo 360 çözümleri için dosya analizi platformu sağlayan, bilinen ve bilinmeyen dosyalar için statik, dinamik ve hatta insan uzman analizi sağlayan bir bulut tabanlı dosya analiz platformudur.
 • Valkyrie'nin karar odaklı, dosya analizi platformu, her gün 200 milyondan fazla bilinmeyen dosya gönderimini işler ve her yıl 300 milyondan fazla bilinmeyen dosyayı ortaya çıkarır.
 1. Comodo Valkyrie Verdict File Analysis
 •  Kötü amaçlı yazılım, dosya ve web sitelerini tespit ettirebileceğiniz bir analiz platformu olan Valkyrie Verdict ile şüphelendiğiniz yazılım, dosya ve web siteleri için analiz gerçekleştirebilirsiniz.
 1. Comodo Valkyrie Threat Intelligence
 • Siber güvenlik katmanları genellikle Defensein-Depth olarak adlandırılan, belirli saldırıları geliştirmek ve saldırının doğası keşfedilmeden önce onları belirli hedeflere ulaştırmak için çalışan sofistike aktörlere karşı savunmak için önerilen stratejidir. Bir sistemde bir zayıflıktan yararlanmak neredeyse her zaman mümkündür. Yerine koymak pahalıdır.
 • Ayrıca, hiçbir yama mevcut olmadığında ağınıza girebilen ve günden güne gelişen bilinmeyen saldırılara da sıklıkla kördür. Buna zeroday saldırı denir. Comodo nun yllar süren siber stratejinin nihai uzantısı olan Valkyrie Threat Intelligence, on yılı aşkın bir süredir bilimsel mühendislik, eğitim, toplama, araştırma ve yerine koyma, dünyanın en gelişmiş siber tehdit istihbarat yeteneklerinden biri olarak inşa edilmiştir. Saldırılar gün geçtikçe gelişiyor ve özellikle şirketinizi hedefliyor.Bu saldırılara karşı Valkyrie tehdit istihbarat hızı ve tecrübesi sayesinde şirketinzin güvenliği konusunda size destek olur.

3-            Web & Email Güvenliği

 1. Comodo Antispam Gateway
 • Gelişmiş filtreleme sistemi sayesinde spam ve saldırılar ağınıza gelmeden engellenerek iş sürdürülebilirliğini artırabileceğiniz Comodo Antispam gateway ile merkezi arayüz ile kullanıcı ve grup profili oluşturabilir, veri kaybı önleme sistemi ile bilginin eposta ile çıkmasını önleyebilirsiniz.Gelen giden postalarınızı arşivleyebilirsiniz. İstenmeyen eposta trafiği nedeniyle kaybolan bant genişliğini geri kazandırır ve eposta sunucusu üzerindeki yükü azaltabilirsiniz.
 1. Secure web gateway

İş yerinizin interneti çalışanlarınız için uygun ve güvenli mi ?

 • Bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı web sitelerini analiz edin ve engelleyin
 • Kullanıcı, departman, konum veya kapalı Ağ kullanıcıları başına Şirket web erişim politikalarını uygulayın.
 • Gerçek zamanlı, tamamen özelleştirilebilir raporlama  merkezi yönetim portalı üzerinden hiçbir donanım veya ajan kurulum gerekli olmadan iş yerinizin internetini güvenli kılın
 1. Comodo Data Lost Provention (DLP)

Kişisel Verileri Koruma Kanununda da belirtilen şirket içi datanın

 • İzlenmesi,
 • Kontrol edilmesi
 • Yönetilmesi
 • Raporlanmasını

Comodo nun DLP çözümleriyle gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi güçtür ve kötü aktörler kimlik hırsızlığından kurumsal casusluğa kadar uzanan kötü amaçlı amaçlar için veri almanın yollarını ararlar. Ve sektörünüze ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, Uymanız gereken belirli veri güvenliği ve gizlilik düzenlemeleri olabilir. (KVKK ve GPDR gibi) Comodo Dome veri kaybı önleme, hareket halindeyken, kullanımda ve dinlenirken verileri korumanıza yardımcı olur

 1. DNS Filtering Internet Security

Çalışanlarınızı kurum içerisinde internetin zararlı dünyasından koruyabiliyorsunuz, peki sizin ağınızdan dışarıya çıktığında nasıl korursunuz ?

Kullanıcıların tarama mı?

İnternet kuralsız mı?

Her yerde kötü niyetli web sitelerine bağlantılar vardır ve saldırganlar onları tıklayarak içine kullanıcıları cezbetmek için taktik çeşitli kullanıyor.

Ve kötü niyetli olmasa da, iş cihazlarına erişmek için uygun olmayan birçok site var. Kullanıcılar dijital olarak anlayışlı olabilir, ancak internette sörf söz konusu olduğunda en iyi bildikleri anlamına gelmez.

Yönetici olarak, ağınızı korumak ve verimliliği artırmak için kullanıcı web trafiğini kontrol etmek zaman alıcı olabilir

Kullanıcılarınız nerede?

Kullanıcılarınızın konumu veya cihazı ne olursa olsun, Dome Shield tek bir arayüz altında kolayca yönetilebilir. Kullanıcılarınızın uzak veya mobil olup olmadığı, ofiste veya konuklarda, web tarama kuralları uygulanabilir ve izlenebilir.

e-           Virtual Appliance Firewall

   Günlük işlemleri sürdürmek-ve işinizi büyüyen-sürekli içine ve iç ağ dışına akmaya Ağ Trafiği gerektirir. Bu trafiğin çoğu güveniliyor. Ama çoğu değil ve ikisini ayırt edebilmeniz gerekiyor. Comodo Dome Firewall, tüm bağlantı noktalarını ve protokollerini güvenli hale getirmeye yardımcı olan ve bir dizi güvenlik denetimi sunan birleşik bir tehdit yönetim sistemidir.

4-            Uygulama Güvenliği

 1. Securebox
 • Her bir kullanıcının bilgisayarı ve işletim sistemlerini korumak yerine (neredeyse imkansız bir görev!) Securebox kritik aplikasyonları/portal ve dosyaları korur.
 •  Kullanıcı oturumlarını modifiye edilemeyen konteynerlarda çalıştırır ve diğer tüm bilgi işlem süreçlerini düşman kabul eder.
 •  Zararlı yazılımlarla enfekte olmuş uç noktalarda bile SecureBox aplikasyonlarınızın izole ve güvende olmasını sağlar.
 •  Kullanıcılar SecureBox ortamına manuel olarak aplikasyon ekleyemezler, kendi web siteniz haricinde websitelerine ulaşamazlar. Böylece kullanıcı kaynaklı hatalardan meydana gelen dolandırıcılık ve saldırılar önlenmiş olur.

5-            Web site güvenliği

 1. Vulnerability Scan

Hacker Guardian

PCI taraması ihtiyacınızı karşılayan en kapsamlı çözüm

 PCI, Ödeme Kartları Endüstrisi Komisyonu'nun (Payment Card Industry - Visa, Master Card, JCB, American Express vb. Kredi kartı kurumlarının da bulunduğu ve standartların bu kuruluşlarca belirlendiği komisyon) online satış yapılan sistemlerde olası hata, açık, kırılma noktası vb. kriterlere göre belirlenen 30.000’den fazla güvenlik testini barındıran Veri Güvenliği Standartıdır.

Bu tarama raporları ile sitenizde ve sisteminizdeki açıklar tespit edilerek, olası açık ve iyileştirilmesi önerilen sistem, sistem parçacığı ayrıntılı rapor halinde sunulmaktadır. Siteniz bu testi başarılı bir şekilde geçmişse, sisteminizin kredi kartı ve finans kurumlarının ödemesini almasında hiç bir sakınca bulunmadığı kanıtlanmış olur.

Ev kullanıcıları hackerlar için ciddi bir hedef midir?

Elbette. Aslında ev kullanıcıları birçok bakımdan internetteki en zayıf halkadır, çünkü iyi korunmazlar. Bu yüzden Internet üzerinden oynana oyunlar, P2P dosya paylaşım programları ve chat gibi uygulamalar üzerinden saldırıya maruz kalmaktadırlar. Sitenizi kapsamlı bir PCI taramasından geçirerek kullanıcılarınıza güven sağlamış olursunuz.

Bir SSL Sertifikam varsa neden PCI taramasına ihtiyacım olsun?

SSL Sertifikaları sitenizin kimliğini doğrulamak ve kullanıcılarınızın sitenizle olan bağlantısını şifrelemek için kullanılır, ancak sitenizin güvenliğini sağlamazlar. Kullanıcılarınız SSL sertifikası sayesinde sitenizin kimliğinin onaylı olduğunu bilseler de, sitenizin ataklara karşı korumalı olduğunu ve kullanıcı güvenliğini tam olarak sağladığınızı görmek isteyeceklerdir.

Ayrıca, PCI konseyi gibi kuruluşlar da sitelerin sunucu ve altyapı güvenliklerinin sağlandığından emin olmak için PCI taramasını zorunlu bir standart haline getirmişlerdir. HackerGuardian PCI Tarama ile tüm PCI uyumluluk ihtiyaçlarınızı kolayca halledebilirsiniz.

Hacker Proof

HackerProof, müşterilerinizin sizinle güvenli bir şekilde etkileşim kurması gereken görsel göstergeyi sağlar. Dönüşüm oranlarını iyileştirmenize, alışveriş sepeti terkini azaltmanıza ve genel gelirinizi artırmanıza yardımcı olur.

HackerProof patent bekleyen tarama teknolojisi, Siteınspector içerir, sürücü saldırıları ortadan kaldırmak için çalışıyor, gururla HackerProof logosu görüntülemek herkes için yeni bir güvenlik seviyesi sağlayan. HackerProof, kullanıcılarına dönüşüm oranlarını ve genel gelirlerini artırma araçlarını vermekle kalmaz, aynı zamanda günlük güvenlik açığı değerlendirmesini de sağlar. Bu ayrıntılı güvenlik raporları ve düzenli olarak güncellenen 45,000'in üzerinde güvenlik açığı eklentileri bir veritabanına erişimi olan, güncel her gün web güvenlik artırabilir.

 1. SSL sertifikası
 • Aşağıdaki her türlü SSL sertifikası türleri hakkında teknik ve fiyat bilgisi için info@prova.com.tr ye mail atabilirsiniz.

Domain Doğrulama

Positive SSL

Online işlem yapan şirketler için hızlı çözüm

Positive Wildcard SSL

Sınırsız subdomaine ihtiyaç duyan şirketler için

Multi Domain SSL

Antivirüs ve Güvenlik Duvarı koruması ile ücretsiz güvenlik paketi

Organizasyon Doğrulama

Instant Pro SSL

Online işlem yapan şirketler için hızlı çözüm

Premium SSL

Comodo site mühürleri ziyaretçilere görsel güven sağlar

Premium Wildcard SSL

250.000$ garanti bedeli ve 2 iş günü içerisinde sertifika teslimatı

UCC SSL

Microsoft Exchange ve OCS kullanan şirketlerin 100’e kadar domain ve subdomainlerini tek bir SSL sertifikası ile koruma

Instant Multi Domain SSL

Tek sunucu üzerinde birden fazla farklı alan adına sahip kurumlar için idealdir

 Genişletilmiş Doğrulama

EV SSL

İçeriğindeki logo ve sağladığı altın kilit ile müşterileriniz güvenli HTTPS bağlantısı üzerinden işlemlerini gerçekleştirirler

EV Multi Domain SSL

Firmanız bünyesindeki birden fazla domainde EV SSL teknolojisinden faydalanabilirsiniz

 

E-Posta Sertifikası

Güvenli E-posta Sertifikası

E-postalarınızı dijital olarak imzalayın, gizliliğinden emin olun